فرو ورود کاربران به سايت
ايميل
رمز عبور
ثبت نام کاربر جديد

رمز خود را فراموش کردم
جستجوی خبر  
کد خبر :  252390
تاريخ انتشار :  1396/07/29 - 17:36
تعداد بازديد :  3769

ارجاع پرونده تله‌کابین گنجنامه به مراجع قضایی

مدیرکل استاندارد استان همدان ادامه فعالیت تله‌کابین گنجنامه را منوط به اخذ تأییدیه‌های لازم اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه بازه زمانی مقرر برای استانداردسازی تله‌کابین گنجنامه به پایان رسیده، پرونده آن به مراجع قضایی ارجاع شده است.
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل استاندارد استان همدان ادامه فعالیت تله‌کابین گنجنامه را منوط به اخذ تأییدیه‌های لازم اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه بازه زمانی مقرر برای استانداردسازی تله‌کابین گنجنامه به پایان رسیده، پرونده آن به مراجع قضایی ارجاع شده است.

محمد مددی شنبه 29 مهرماه در جمع خبرنگاران، درباره استانداردسازی تله‌کابین گنجنامه اظهار کرد: تله‌کابین‌ها از سال 91 در کشور مشمول استاندارد اجباری شدند و به علت اینکه کارشناس فنی و متخصص تأیید و نظارت آن در کشور وجود ندارد، کارشناسان روسی اقدام به نظارت و بررسی فنی می‌کنند و این موضوع پروسه استانداردسازی تله‌کابین را طولانی می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از بهره‌برداری تله‌کابین گنجنامه می‌گذرد و بازه زمانی مقرر برای استانداردسازی آن که تا پایان شهریورماه 96 بود، به پایان رسیده پرونده آن به مراجع قضایی ارجاع شده تا مورد اعمال قانون قرار گیرد.

مددی لزوم بررسی و اجرای روند استانداردسازی تله‌کابین گنجنامه را منوط به باز شدن و کار کردن آن مطرح کرد و گفت: مالک این پروژه باید بدون اقدام به بهره‌برداری اقدام به انجام پروسه استانداردسازی مجموعه و اصلاح موارد و اخذ تأییدیه‌های لازم کند و تمام فرآیند قانونی در این زمینه را اجرا کند تا اجازه فعالیت آن صادر شود.

وی در ادامه با بیان اینکه 29مهرماه به نام روز ملی صادرات نامگذاری شده است و سازمان استاندارد نیز بر امر استانداردسازی کالاهای صادراتی خدمات ارائه می‌کند، به اقدامات ارزشمند سازمان استاندارد در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: بیش از 200 سند استاندارد ملی در استان همدان بازنگری شده و 96 سند استاندارد ملی مورد تجدیدنظر قرار گرفته است.

مددی افزود: در راستای توانمندسازی مدیران کنترل کیفیت و ایجاد امنیت شغلی برای آنان 8300 نفر ساعت آموزش بدو استخدامی، تخصصی و تکمیلی به آنان ارائه شده است.

وی از تمدید و صدور پروانه استاندارد محصولات مشمول استاندارد اجباری خبر داد و یادآور شد: در سال گذشته 87 پروانه صادر شده که نشان‌دهنده پیشرفت استاندارد استان است.

مددی با اشاره به 126 پروانه تمدید شده در سطح استان بیان کرد: در زمینه نظارت بر صادرات و واردات و خدمات استانداردسازی 64 اظهارنامه خدمات استانداردسازی صادر شده است.

وی از انجام 1124 مورد بازرسی در سال گذشته خبر داد و گفت: در این راستا بیش از 1250 مورد از تولیدات استان نمونه‌برداری شده و در 5443 مورد از دستگاه‌های توزین سبک استان مورد بررسی و نظارت قرار گرفته است.

وی درباره توانمندسازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم آزمایشگاهی همکار در استان اظهار کرد: در غرب کشور شرایط خوبی در زمینه آزمایشگاه‌های همکار استاندارد مهیا شده و بیش از 17 آزمایشگاه در صدور پروانه استاندارد با این سازمان همکاری دارند.

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به 4 مرکز ارائه خدمات آموزشی گفت: تأییدیه صلاحیت این مراکز در ارائه آموزش از سوی استاندارد صادر شده است که علاوه بر 17 مرکز آزمایشگاهی به ارائه خدمات استاندارد به ارائه خدمات آموزشی می‌پردازند.

وی از هزار کالا و خدمات تحت کنترل و نظارت سازمان استاندارد سخن گفت و افزود: بیش از 10 هزار مورد کالا و خدمات در کشور وجود دارد که از این تعداد تنها هزار مورد تحت نظارت این سازمان است.

مددی درباره کنترل نازل‌های جایگاه‌های سوخت استان نیز گفت: 42 جایگاه سوخت CNG در استان وجود دارد که به صورت سالانه مورد بازرسی و کنترل قرار می‌گیرند و 2314 مورد آزمون کنترل جایگاه‌های سوخت صورت گرفته است که اطلاع دقیقی از آمار نمونه‌های معیوب در دسترس نیست.

وی درباره اجرای طرح اظهاریه انطباق گفت: کشور حدود 20 سال از سایر کشورهای جهان در اجرای این قانون عقب است و به منظور جبران این عقب‌ماندگی مجبوریم که این اعتماد را به تولیدکنندگان و مردم داشته باشیم تا هر تولیدکننده خود نسبت به اخذ پروانه استاندارد برای محصول خود اقدام کند و در صورت حسن نیت در درازمدت بسیاری از مشکلات در زمینه استانداردسازی محصولات تولیدی از بین خواهد رفت.
نام
ايميل
وبلاگ
متن تصویر

x