فرو ورود کاربران به سايت
ايميل
رمز عبور
ثبت نام کاربر جديد

رمز خود را فراموش کردم
جستجوی خبر  
کد خبر :  249622
تاريخ انتشار :  1396/07/17 - 11:16
تعداد بازديد :  196

بغداد: ملزم به اجرای توافق درباره کردستان نیستیم

سخنگوی رسمی دولت عراق تاکید کرد، دولت خود را به تصمیمات گرفته شده در نشست مسعود بارزانی و دو معاون رئیس‌جمهوری عراق در شهر سلیمانیه ملزم نمی‌بیند.
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی رسمی دولت عراق تاکید کرد، دولت خود را به تصمیمات گرفته شده در نشست مسعود بارزانی و دو معاون رئیس‌جمهوری عراق در شهر سلیمانیه ملزم نمی‌بیند.

سعد الحدیثی، سخنگوی رسمی دولت عراق تاکید کرد، دولت ملزم به اجرای تصمیمات اتخاذ شده در نشست مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان و اسامه نجیفی و ایاد علاوی دو معاون رئیس‌جمهوری عراق نیست.

وی در یک کنفرانس خبری تصریح کرد، دولت عراق هیچ ارتباطی به این تصمیمات ندارد و خود را ملزم به تصمیمات این دیدار نمی‌داند.

الحدیثی خاطرنشان کرد، دولت تدابیر خارج از چارچوب قانون اساسی را به رسمیت نمی‌شناسد و موضع آن در قبال همه‌پرسی استقلال تغییر نکرده است.

رئیس اقلیم کردستان عراق روز شنبه در نشستی در سلیمانیه با دو معاون رئیس‌جمهوری عراق به بررسی بحران حاصل از همه‌پرسی استقلال پرداخت.

در بیانیه آنها آمده است، حاضران در نشست بر مسائلی نظیر آغاز مذاکره و نشست‌ها بین گروه‌های سیاسی با هدف آرام کردن فضا، انجام نشست‌هایی طبق یک دستور کار علنی، لغو فوری تحریم‌ها علیه اقلیم کردستان و نهایتا اینکه این نشست‌ها در مدت زمان کوتاه و براساس سازوکاری خاص برای هماهنگی مستمر باشد، توافق کردند.

این در حالی است که نوری مالکی، نخست وزیر سابق و معاون رئیس جمهوری عراق در دیدار با داگلاس سیلیمان، سفیر آمریکا در عراق گفت: مذاکره با اقلیم در صورتی که همه‌پرسی لغو نشده باشد، بی‌ارزش است.

مالکی تاکید کرد: حفظ آرامش و دعوت به مذاکره در جهت نقض قانون اساسی و تمدید چپاول اراضی متعلق به دیگر اقشار عراق مشکلی را حل نکرده بلکه اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند.
نام
ايميل
وبلاگ
متن تصویر

x